närvivalu südame piirkonnas 07.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22 aastane neiu ja minu mureks on närvivalu rindkeres südame piirkonnas ja ka paremal pool roiete vahel. Seda esineb tavaliselt periooditi (~kuu kuni 4 kuud) mõned korrad aastas ja juba umbes 4 aastat järjest. Esimesel aastal arvas perearst, et tegemist võib olla südamelihase põletikuga, kuid nüüd hiljuti tehtud südame uuringud näitasid, et südamega on mul kõik korras ja ka läbi põetud südamelihase põletikust pole jälgegi. Viimase paari aasta jooksul olen ka üsna aktiivselt spordiga tegelenud (vähemalt 3 korda nädalas aeroobika või jõusaal). Sportlik eluviis sobib mulle hästi ja sellega seoses ägenemisi pole olnud. Olen aga täheldanud, et närvivalud algavad tavaliselt stressirohkel ajal. Tugev valu tuleb hooti ja kestab umbes minuti või paar ning ülejäänud ajal on lihtsalt aimatav valu, ebameeldiv tunne ning sellega kaasneb tavaliselt ka kehatemperatuuri tõus 37.0-37.2 kraadini. Olen märganud, et ka roiete vahele vajutades tekib üsna tugev valu. Närvivalu perioodil trenni tehes lähevad valuhood tihedamaks ja ka enesetunne halvemaks. Perearst ei soovitanud muud, kui Ibumax´i süüa. Kas see on ainus ravimeetod (kaua ei saa süüa, kuna tekivad valud maos)? Kas vähesel määral trenni tegemine on lubatud närvipõletiku ajal, väikse palavikuga? Kas kuidagi on võimalik ka selle haiguse kordumist vältida ja see nö igaveseks välja ravida? Kas väide, et massaaz aitab, vastab tõele?
Teie abile lootes ja ette tänades,
murelik neiu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline põhjus valudeks on roietevahelise närvijuure ärritus/põletik. Võimalik põhjus on muutused selgroo rinnalülides. Tuleks teha pilt rinnalülides (saab suunata ka perearst). Seejärel tulge konsultatsioonile.
Tel. 6 748 591
Dr.Ain Pajos