Peavalu-kaelavalu, halb enesetunne 18.11.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 35-aastane naine, 164 cm pikk, kaalun 67 kilo. Tööl sundasendis-istuv töö, töötan arvuti taga. Aeg-ajalt käin massaaþis, kuna õla-ja kaelalihased on pidevalt pinges. Käin tennist mängimas 2-3 korda nädalas 1 tund korraga, juba viimased 3-4 aastat. Trennis käin korra nädalas hommikul kell 9 ja teistel kordadel lõuna ajal või õhtu poole. Varem käisin regulaarselt aeroobikas, nüüd harva, aga seal on enesetundega kõik korras. Seoses tennise mänguga hakkas ilmnema mul järgnev häda. Pideva koormuse ajal muutub nägu väga punaseks(eeldan,et vererõhk tõuseb), pean kogu aeg mõtlema, et hingaksin rahulikult, sest muidu on pärast trenni väga paha enesetunne. Ega ma väga ka joosta ei jõua-pole kunagi jõudnud ja reageerimiskiirus on ka veidi aeglane. Suvel olen proovinud ka jooksmas käia, aga väga kaua ei jõua. Püüan ka jalutamas käia. Treeningust korraga rohkem kui tund aega või siis ainult üksi treeneriga olen loobunud, samuti osalemistest n.ö. harrastajatele mõeldud võistlustest, sest pärast seda ma n.ö. suren. Enesetunne on nii kehv, süda läheb pahaks ja kaelas-peas pigistab-tuikab. Vahel hakkan ka oksele. Tavaliselt juba tunnen, kui selline situatsioon tekkima hakkab ja võtan paratsetamooli. Seda juhtub vähemalt korra kuus-viimasel ajal ka tavapäevadel, kui trenni ei tee. Kui võtan paratsetamooli enne trenni, siis pole ka pärast nii hull enesetunne. Selline olukord on juhtunud ka tugeva kuumuse korral, näiteks Egiptuses kanjonis matkal olles.
Viimasel ajal on olnud ka terve päev otsa, kui tunnen, et pea käib ringi, vahel kõrvus kohiseb.
Perearst ei arva asjast midagi. Vererõhk on korras ja südant on ta ka kontrollinud, arsti arvates on sellega ka kõik korras.
Emal ja isal on-oli kõrge vererõhk ja isa suri hiljuti tõenäoliselt insuldi tagajärjel. Nad mõlemad on-olid ka veidi ülekaalulised.
Veel on mul mingi häda jalgadega-see on juba keskkooli ajast, et kui pikalt kõnnin või istun, siis jalad lähevad paiste, mitte ainult labajalad vaid sääred on ka nagu "puupakud" all-see on n.ö. igapäevane mure.
Kas tegu võib olla lihtsalt minu ettekujutusega mingist hädast või võib see seotud olla ikkagi mõne tervisehädaga? Kelle poole võiksin sel juhul pöörduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kiri ei ole saadetud õigele spetsialistile. Ilmselt tuleks külastada kardioloogi ja uuringutest teha ka koormustest. Jalgade pärast tuleks konsulteerida vasoloogiga.

Dr. Ain Pajos