kas mingi neuroloogiline probleem? 05.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
MUl on selline probleem ,et täna hommikul märkasin et ma ei näe korralikult,vaatan mingit esest või tähte ja see tunudb mulle nagu natuke ülevalgustatud ja mingit osa sellest ei näe ,ülejäänud asjad mis jäävad vaatevälja aga mida ma otseselt ei vaata lainmetavad/virvendavad ja seda rohkem paremast silmast. Mul pole kunagi olnud silmadega probleeme ja ei ole ka prillikandja. Peas on enamasti otsimul suruv,pitsitav valu mis tuikab vasemalt poolt alla kuni tagumiste hammasteni. On ka väike nohu.Üle riigiline perearsti nõustaja ütles mulle et tegu võib olla mingi neuroloogilise porbleemiga kuna mul on selliseid peavalusid esinenud ka varem kui valu kiirgab kuni hammasteni ja selline taju kaob ära. raske on rääkida ja suhelda ja keskenduda. peas kumiseb ning jäsemed muutuvad nõrgaks. kas see võib olla tingitud mingitest vererõhu häirettest või kasv
i külmetusets või peaksin kiiremas korras arstile minema ja laskam omale mingied uuringuid teha? ja milliseid siis? millega tegu võib üldse olla? ette tänades. Anita

PS nohu ei pruugigi külmetusest olla kuna on kevad ja ma olen väga allergiline igasuguste õitsvate puude ja lillede suhtes. KAs ka see võib mingit mõju avaldada.?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoline on migreenihoog eelneva nn. auraga(nägemishäire). Migreen on pärilik propbleem ja tõenäoliselt hood korduvad. Ravi määrab neuroloog.

Dr. Ain Pajos