pea tuimus,pisted 09.12.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 63a. naine. Juba kaua aega (umbes 2 aastat) on mul vasak peapool tuim, sama külje pealt pistab aegajalt. Paar kuud tagasi lisandus suhteliselt tihti esinev pidev valu parema (mitte vasaku) silma kohal.Ibuprofeen annab vaid lühiajalist leevendust. Silmanärv? Vòtan juba pikaajaliselt antidepressante. Kuu tagasi tegin MRT uuringu. Diagnoos oli SM kahtlus,operatsiooni vòimalus. Kas pea tuimus vòib sòltuda mulle pandud diagnoosist? Aitäh ja jòudu teile!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

SM -Sclerosis Multiplex i ei ravita operatsiooniga, ilmselt eksite millegagi. Ühe peapoole tuimus ja valu võib olla seoses ühe kuklanärvi ärritusega. Tavalislt selgub põhjus juba läbivaatuse käigus.

Dr. Ain Pajos