Mrt vastuste tõlgendamine 28.09.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Võitlen aastate pikkuse peavaluga, mida hoiab enamvähem nüüd kontrolli all vaid üks ravim. Neuroloog saatis MRT-sse, sain vastuse kätte, kuid neuroloogil pole aega veel niipea mind vastu võtta. Süda kripeldab, kas oleks võimalik seda nö inimkeeli selgitada.. vastus selline:
Ajuvatsakeste suurus, kuju ja asetus ning kortikaalvagude ja ekstratserebraalsete liikvoriruumide konfiguratsioon oluliselt normist ei erine, täheldatav on siiski avar sella turcica ("empty sella "), hüpofüüs on ealisest normist väiksem, avarad on ka trigeminaaltsisternid ning supratserebellaarne / ambient tsistern. Ajukoes patoloogiliseks hinnatavat MR signaali muutust ei tähelda. Willise ringi arteritel malformatsioone ei sedasta. Aktuaalse patoloogiata.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ajus kahjustuskoldeid ei esine. Ilmneb väike, sageli esinev arenguhäire mille kliinilist tähendust saab hinnata peale neuroloogi ja vajadusel okulisti läbivaatust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika