tugev seljavalu. 01.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 35aastane naine.olen pikemat aega juba tugevate alaselja valude käes piinelnud.2007aasta septembris hakkasid need päris metsikud valud pihta.Nüüd enam ei aita miski.olen lasknud teha kah rönkeni ülesvõtte.Alumiste lülidel on vahe sees.käisin viljandis neuroloogi juures ta vaatas pilti ja arvas ,et pole miskit hullu,et võta kaalust alla ja läheb paremaks.
Nimelt olen ka invaliid sellise haigusega nagu lihaste dystroofijaga[ehk lihaste kärbumine ].kaal on 80kg ja pikkus 160.ma ei ütleks,et see miskit katastroofilist oleks.Olen mašaasi lasknud teha ei aita,plokaadi teha läks hullemaks,diglofenakki süstinud ei aita...valud ei lase ei magada egas köhida ,egas ka aevastada.Viljandi neuroloog kirjutas imovanet,et magada saaks.Jah tänu sellele saan natuke aega magada.Aga üles ärkan ikka valude pärast.ja valud on teinekord nii tugevad,et lööb ka jalad alt ära siis lihtsalt kukun maha.
Liikumine ja maast asjade võtmine on suht raske toiming minu jaoks.
Ma enam ei suuda...ma tunnen kuidas langen depressiooni selja valude tõttu.Tihti lihtsalt nutan kuna pingutan seljavalust hoolimatta oma igapäevaste toimingutega.Tänu abikaasale ja lastele saan veel kuidagi hakkama.
kuidas edasi toimida ja mis asi aitaks....
Teid ette tänades.
kõike ilusat soovides.
Tiia

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kasutage käimisel ja istumisel laia tugevat nahkrihma ümber piha. Kui valud järele ei anna, tuleb uuesti külastada neuroloogi ja paluda lisauuringuid.

Dr. Ain Pajos