kaua kestnud seljavalu 13.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 21 a noormees , mul on olnud pidevad seljavalud juba 6 aasat, tegelesin enne võrkpalliga kuid pideva seljavalu tõttu olin sunnitud loobuma. Valu on alaseljas , lisaks on mul pidevad lihaste krambid.Hiljuti käisin mrt uuringul kus oli vasyus järgnev:L4 paremal pedikli algusosas lülikaare defekt - hüpointensiivse signaaliga ebatasane joon lülikeha ja pedikli piiril.Sellega piirnevad mõlemapoolselt luus degeneratiivse signaaliga muutused. Defekti piirkonnas väljaulatuvad luust produktiivsed muutused, mis ulatuvad L4/5 neuroforamenisse, neuroforaamen on ahenenud, konflikt närvijuurega võimalik. Samuti muutused ahendavad paremal spinaalkanali lat.retsessi.
L5/S1 kerge parem tsentraalne inforaminaalne disk protrusioon, mis ahendab enam lat. retsessi piirkonda. lumbaalosas intervertebraalliigesed hüpertrofeerunud.
Alumiste rinnalülide lõpp-plaatidel Schmorli herniad.

Arvamus: L4 spondülolüüs paremal(traumaatiline? arenguline?) L4/L5 parema neuroforameni ahenemine L5/S1 parem tsentraalne intraforaminaalne diski protrusioon.
Küsimus oleks kas te näete mu seljavalu põhjust ja kui ei millise arsti poole soovitakside pöörduda et leida pöhjus miks mu selg valutab ja vöimalusel ka sobiv ravi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Toodud muutused võivad põhjustada nii seljavalu kui ka valu jalas. Kui esineb tugev jalavalu, tuleks minna neurokirurgi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos