valutav hammas 05.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minule teeb muret valutav hammas. tegu on surnud hambaga, mida on korralikult ravitud. Sai ka igaks juhuks 2 tarkusehammast välja tõmmatud, arvates, et järsku on need valu põhjuseks. kuid kahjuks ei ole valu kuskile kadunud. Valu on iseenesest nõrk valu, valuvaigisteid ei tarbi. 99 protsendil valutab see hammas (hambarst ütleb, et see on viies hammas) ning ülejäänud kordadel valutavad veel teised hambad, igast suunurgast üks. Minu teada, on mul suus 4 surnud hammast ning need ka valutavad. Valul ei ole midagi seost kuuma või külmatundlikkusega. Valu on reeglina lühiajaline, kestab natuke aega, siis kaob ära, mingi hetk tuleb tagasi. Valule on veel iseloomulik see, et valu teeb paar kuud muret, siis paar kuud on rahu majas ja siis hakkab uuesti. valu ei ole võimalik seostada ka mingi tegevusega- päris tihti on nii, et hommikul voodist tõustes juba hammas valutab. Selline olukord on kestnud 2 aastat ning kahjuks ei oska hambaarstid midagi mulle ka soovitada ja kehitavad õlgu, sest hambad on korras ja röntgenpildid erinevates aegadest ei näita samuti mingeid muutusi või põletikke. Viimati käisin kirurgi juures tarkusehammast välja lõikamas, kes ütles, et kui valu jätkub siis pöörduda neuroloogi poole. Kuna ma alles lähen tarkusehamba lõikusest niite välja tõmbama, siis mõtlesin, et uurin Teie käest eelnevalt lähemalt. Kas te oskaksite öelda, milles võib minu hambaprobleem seisneda? Kas võib tegu olla mingi närviga? Kuidas seda üldse kindlaks tehakse, mis närv muret tekitab ja kuidas probleemi on võimalik lahendada? Muidu on mul tervis korras ja närvid ning isiklik elu samuti korras.

Lugupidamisega Maarja

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Teie poolt esitatud kaebuste alusel ei tahaks ma uskuda, et tegu on närvivaluga, kuna närvijuure ärrituse korral on valu kindlas piirkonnas ja pidev, Teil aga kulgeb see vaheaegadega ja valutab igast suunurgast üks hammas või siis erinevad hambad.
Tegu võib olla nn. kroonilise valuga, seda ravitakse mittesteroidsete preparaatidega ja antidepressantidega, sellise diagnoosi puhul määrab ravi tõesti neuroloog.
Enne kui neuroloogi vastuvõtule minekut soovitaksin ära käia ka ortodondi visiidil, kes välistaks liigeseprobleemi.
Parimat soovides.
katrin kaarna