kihelus tunne lihastes ja ebamugavustunne 20.08.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere

olen 20 aastane noormees. viimasel 4-5 kuul on mul olnud väga naljakas kihelustunne reielihastes (eriti põlvede piirkonnas) - suhteliselt ebamugav on tunne siis, kui on näiteks pikad püksid jalas, mis on ümber reite. justkui selline torkiv tunne. samuti vahel mu reie lihased justkui surisevad ning silmaga on näha ka, et toimuvad justkui kerged tõmblemised - oleneb päevast, vahel tihti, vahel harva. seda on näha pigem põlvede juures ning samuti on selline kihelustunne ja torkimine põlvede piirkonnas suurem. harva on ka küünarnukkides tunda imelikku närvivalu. mult on võetud üldine vereanalüüs, mis oli korras. samuti käisin reumataoloogi juures, kes soovitas mul sporti teha, sest olen pisut ülekaaluline. mainin ära siinkohal veel selle, et vahel harva valutab ka mu alaselg, sest mu rüht ei ole kõige parem ning umbes 2 kuud tagasi hakkasin kasutama ortopeedilisi taldu jalanõudes. sooviks siis saada teie kommentaari sellele seisundile, lisaks soovitusele, mis arsti juurde peaksin pöörduma, oleks hea kui kirjutaksite minu teksti põhjal, et mis mu tervisega võib viga olla?

ette tänades

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid kirja eest!
Kui Teie reielihastes on silmaga nähtavad tõmblused, peaksite registreeruma neuroloogi vastuvõtule, kes teeb Teile objektiivse uuringu ning vajadusel ka täiendavaid aparaatuuringuid.
Ilma patsienti nägemata ei ole õige mingeid oletusi teha.
Kindlasti tuleb järgida reumatoloogi ja ortopeedi soovitusi.
Lugupidamisega,
katrin kaarna