Seljadiskide lamendumine 09.04.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lgp. Dr. Ain Pajos
Mul diagnoositi selja diskide lamendumine. Meeletud valud ja pikk ravi.
Nädal tööl ja kuu haiguslehel ja nii korduvalt. See algas eelmisest aastas. Nüüd paar nädalat algas näriv valu istmikus, järgnes kramplikud
valud juba reies ja öösel liikus mööda sääremarja alla jalalabasse ja
varvastesse,viis päeva ei olnud võimalik perearsti konsultatsioonile pääseda ja ma võtsin valuvaigisteid,mis mul oli. Dolmeni, Paratcetamolumi. Diclomelani ei julenud puutuda ilma konsulteerimata. Nüüd läbi telefoni konsultatsiooni kirjutas ta mulle välja Sirdalud ja Diclomelani. Võtta aga Sirdalut 3 korda päevas. Palusin,et kirjutataks neuroloogile saatekirja, leidis ta,et pole mõtet, kuna siis soovitakse kohe lõikama hakata. On möödunud kaks päeva ja valud on jalas kohati väga,väga ja eriti öösiti. Helistasi nüüd uuesti perearstile,et täpsustada kaua neid tablette võtma pean,teatas ta ,et siin ei ole mingit piirangut,võtta nii kuidas tunne on. Ütlesin,et valud tugevad ja mul on järgi selja valudest Neurontini, siis soovitas seda ka võtta,kui valud väga tugevad. Muidugi võtan veel Omeprazole enne tablette. Tungival nõudmisel sain ikkagi saatekirja neuroloogile
mai alguseks. Jala närvi valud tugevad,lonkan, töövõimetu,loodan nüüd ainult eraarsti abile, nagu tookord päästis mind ortopeed.
Teamatus ja hirm on suur ja küsingi nõu ,et kas selle aja jooksul võib juhtuda midagi hullemat jala närvidega? Sooviksin teada teie arvamust,kas need tabletid on piisavad raviks? Abi loodan tõesti saada spetsialistidelt. Ütlesin arstile,et see Neurontiin on nii tugev ravim, et kui selga raviti siis see oli väga raske,et ajas organismi päris sassi ja kasutasin juurde kõhulahtistit Duphalacti, uskumatu, vaadates pärast oma ravi patsiendi portaalist oli üheks diagnoosiks märgitud söögitoru põletiku. Eks sellega saab hiljem edasi tegeleda,loodan, et perearst saab selle kohta paranduse teha.

Lugupidamiseg
Jana

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui peaks tekkima labajala nõrkus ja tuimus - saab kontrollide käies mõne sammu varvastel ja kandadel- või tuimus jalgade vahel ja põiehäired, tuleks kohe põõrduda PERH või TÜK EMOsse. Tõenäoliselt on siis vajalik kohene operatsioon. Vältige asendeid ja liigutusi millega valu jalas ägeneb.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika