seljavalu ja puusa valu. 24.11.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minul on pikka aega kestnud alaseljas (ristluu piirkonnas, pigem natukene vasemal pool) valud, mis painavad mind pigem õhtul/ööseti puhkeasendis. Valu on selline, mis nagu kiirgaks jalga ja teeb olemise väga ebamugavaks. Hulluks läks mul olukord umbes üle aasta tagasi, kui olin lõpurase. Hetkeline olukord on selline, et parema külje peal ma ööseti niisama magada ei saagi, sest selline tunne on nagu puusaliiges kukuks liigesest välja. Selleks et parema külje peal kuidagi magada, peavad mul jalad olema täpselt kohakuti ja paksem padi jalgade vahel. Murelikuks teeb mind minu puus, mis ei lase mul ööseti küljepeal magada ( kas tegemist võib olla pärilike probleemidega, sest minu emal on mõlemad puusaliigesed vahetatud?) Ööseti kui on raskem olla, siis kasutan aeg-ajalt ühte tugevat nagadega palli ja panen selle selja alla, et tekitada nii-öelda vastuvalu, mis natukene teeb olukorda paremaks. Ning samuti võtan üsna tihti magamaminnes 600mg ibumaxi. Küsimus seisneb selles, mida ma tegema peaksin, või kuhu pöörduma, et abi saada?
Selle teemaga olen varasemalt konsulteerinud perearstiga, taastusraviarstiga ja erinevate füsioterapeutidega. Olen saanud nii magnetravi, massazi, kui ka võimlemist, kuna taastusraviarst väitis et tegemist on pirnlihase probleemiga. Kas sellisel juhul, see pirnlihas võib tekitada ka seda tunnet, et puusaliiges "kukub" nii-öelda välja?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan teha läbi perearsti rö üv-d nimmelülidest ja puusaliigestes, Konsulteerida seejärel ortopeediga et välistada probleemid puusaliigesega. Pirnlihase kompressioon jääb võimalikuks ja selgub neuroloogi konsultatsioonil.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika