kolmiknärvi neuralgia kohta 05.10.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 63 aastane naine, kes kannatab alalõualuu valu all kuu aega. Hambad on plombeeritud ja põletikku ei näita röntgen. Lõualuu all on ka valulik koht, kui katsuda. Olen täheldanud, et valutama hakkamist mõjutab närvipinge- kas see on tunnuslik kolmiknärvi neuralgiale. Tänan vastuse eest. J.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kolmiknärvi neuralgia on iseseisev haigus mida vaid närvipinge esile ei kutsu. Küll aga krooniline hambajuure põletik võib põhjustada kolmiknärvi haru ärrituse ja näovalusid.

Dr. Ain Pajos