seljavalud öösel 30.05.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on selja alumiste (nimme) lülide väike deformatsioon. Kettad on lülide vahelt veidi välja libisenud. Olen saanud konsultatsiooni ja ca 3 korda ka tohtri juures käinud, kes on siis nö konte väänanud ja selja paika pannud. Olen teinud tema näpunäidete järgi ka väikest kodust võimlemist. Tõsi küll, mitte väga järjepidevalt. Nüüd pole paar aastat arsti juures käinud.

Päeva ajal suurt millegi üle ei kaeba, tõsi, ettepoole kummardudes ja mõnd asja tõstes on see veidi valulik ja raskendatud aga igapäevast elu suurt ei sega. Vahel väsib selg peale pikka aega jalgel olekut lihtsalt ära ( nii 3-4 tundi järjest jalgel olles, käies või seistes)

Päeval tööl ja muidu tegutsedes (istun ca 8-10 tundi päevast kontorilaua taga) mul mingeid erilisi vaevusi pole.
Selg hakkab justkui valutama või endast tundma andma just öösel. Eriti vastu hommikut. Magama heites poole ööni pole miskit. Hommikupoole ausa tugevat valu pole aga selline nüri väsimuse või väikese valu tunne on alaseljas, vahel kandub justkui paremale poolele. Asendit vahetades on veidi aega normaalne, hommikuks aga on alati tunda, et selg on veidi väsinud või haige. Püsti tõustes ei mäleta sellest enam suurt midagi. Mingeid vaevusi ei ole. Olen 47 aastane naisterahvas.

Osakate äkki öelda, mida ette võtta või millest selline hommikune seljaväsimus-valu tingitud võib olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjus võib olla ka lohkuvajunud voodis.

Dr. Ain Pajos