Tik 18.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Hiljuti avastati et mu 5-aastasel pojal on tik-sündroom, vähemalt nii mulle öeldi. Mõnda aega on tal olnud ka probleeme käitumisega, meeleolud muutuvad kiiresti, solvub väga kergesti jne. Kas selline käitumine on seotud tikiga ja mida see tik täpsemalt endast kujutab?
Muretsev ema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tikid on vastutahtelise lihastõmblused , sageli näos ja õlavöötme lihastes, sageli poisslastel 5-10 a. vanuses. Lapsed on sageli närvisüsteemilt labiilsemad ja koolistress võib neid liigutusi intensiivistada.
Ravi on võimalik.

Dr. Ain Pajos