tõmblused näos ? 05.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tütarlapsel ( 12 a.) tekkisid ootamatult tõmblused näos. Põhiliselt tõmbleb vasak suunurk kuid ka ülahuul. Tõmblused tekkivad päeva jooksul umbes 2-3 korda ja nende kestvus näib sagenevat.

Varem on olnud laps igati terve, ka külmetushaigusi on väga harva põdenud.

Ka ei esinenud mingit ehmumist ega suurt närvipinget seoses õppetööga.

Millega võib olla tegemist?

Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on tegu tahtmatute lihastõmbluste ehk tik` idega milliseid sageli esineb selles eas (kuigi enam poistel). Tavaliselt eelnevad varasematel aastatel lihastõmblused ka mujal lihasgruppides (sagedasti silmapilgutused). Tegu on enamasti healoomulise häirega mis mõne aasta pärast lakkab. Kui tõmblused tekitavad probleeme koolis, või kui tõmblustega kaasuvad häälitsused, tuleks tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos