tik? 07.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lp.DR.Pajos!

8 aastane poiss pilgutas vahetevahel kiiresti silmi.Lastearst ütles,et tik!,ja et läheb üle. "Poiss" on nüüd 23 aastat vana,vahetevahel,eriti peale arvutiga töötamist,pilgutab ikkagi silmi.Kas tik on üldse ravitav? Kas see võib süveneda?

Tänan ette!

Airi

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

80-90% juhtudest lapseeas alanud vastutahtelised liigutused (tikid) lakkavad või muutuvad vähehäirivaiks 21. eluaastaks. Tegu on suures osas päriliku probleemiga ja häirival kujul täiskasvanul esinedes nõuavad pidevat mahasuruvat ravi. Tikid võivad sageneda psüühilise stressi korral.

Dr. Ain Pajos