valu tuhara all 10.03.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on poolteist kuud valu vasaku jala reie tagumises ülaosas, üsna istmiku ääre all, seda just istudes, käies ja kummardades. Seistes ja pikali olles valu eriti ei tunne. Kummardades on nii, et kui panen näiteks parema jala veidi ettepoole, siis saan valuta midagi maast ka üles võtta, aga kui vasak jalg on veidi eespool, saan kummarduda õige vähe, sest kohe lööb valu vasaku jala reie ülaossa. Istuda püüan pehmel alusel või lihtsalt parema tuharapoole peal. Nüüd olen hakanud valu vahete-vahel tundma ka selja alaosas ja n.ö sabakondis.
Valu on keskmiselt tugev, enamasti tuim, allapoole eriti ei kiirgu. Siiski tunnen, et samasugune valu hakkab tekkima ka parema jala reide ja tuhara alla. Valu vaevab, töö on arvuti taga, pean päev läbi toolil istuma. Kas tegemist võib olla mingi neuroloogilise hädaga? Neuroloogile pääseb kolme kuu pärast. Mida seniks teha?
Aitäh.

Niipalju siiski veel, et enne valu tekkimist olin sunnitud peaaegu kuu aega käima (lonkama) nii, et vasaku jalaga sain toetuda vaid jalapäkale, kannale ei saanud, sest see oli katki ja valus, käisin paar korda nädalas pereõe juures seda sidumas. Praeguseks on kand korras.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nimmelülide nihkumisega üksteise suhtes seoses kõhrketta või tagumiste liigeste vigastusega. Tõenäoline on siis jalanärvide komprimeerimine nende väljumisel lülide vahelt ja valu, tuimuse ja ka nõrkuse tekkimine. Tulge konsultatsioonile.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos