Valu peale uue(laiema)rattasadula kasutamist 06.12.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Läinud talvel soetasin endale uue rattasadula mis on tavalistest palju laiema esiosaga ja vaje on sees, et väikselmehel veri läibi käiks. Sättisin rattale sadula külge ja hakkasin kevadel sellega sõitma. Sõitmine ei olnud mugav ja pidin istuma kontide peal. Olin paarsada km sõitnud sellega kui tuli esimene võistlus. Valga poolpikk triatlon, kus vees oli sooja 16kraadi ja õhutemp oli ka väga madal. Enne võistlust olin nohu, köha ja uimase peaga olnud pea nädal ehk olin pisut tõbine aga otsustasin ikkagi võistelda selle külmaga. Vees olles ma end soojaks ei saanudki, jalalabad olid suhteliselt tuimad ja üldiselt oli külm. Sõitsin selle 90km ratast ka ära ja pärast 21km jooksu. Jooksu esimene pool oli kõik enamvähem. Mida aeg edasi seda rohkem hakkasin lonkama, vasakut jalga.
Peale võistlust lõi tagatuharast kuni reieni valuvõnkeid aegajalt. Jalgevahelt kuhu sadulal toetusin oli ka valus. Istudes autoroolis oli ka kohati valus tuharas ja jalgevahelt.
See kõik toimus juunikuus ja siiani olen sellega hädas. Kindlasti olen ise süüdi et pikka pausi ei teinud ja edasi üritasin võistelda suvel.
Hetkel kui trenin ainult ujumist ja teen kohapeal harjutusi siis ei ole midagi hullu, aga kui teen harjutusi vasakule tuhara ja reielihasele on tunne et see ei kannata raskuseid ja on valu sees kui neid lihaseid kasutan ja valu on pigem nende lihaste all. Pealt katsudes on lihased nagu teisedki ja valu pole. Ja kui teen mõned jooksusammud siis alguses ei ole hullu aga hiljem kui keha jahtub siis lööb vasakut jalga tõstes valu enamvähem sellesse kohta kuhu sadul toetus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu, mis kiirgub tuharasse ja reide võib olla seoses nimmelülidevahelise kõhrketta vigastusest tingitud närvikompressiooniga. Vajalik oleks rö ülesvõtted nimmelülidest ja neuroloogi konsultatsioon.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos