närvikahjustus kanüüli paigaldamisel? 25.06.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on siis selline mure. Nimelt 6 päeva tagasi oli mul laparoskoopiline operatsioon. Olen ennegi mitmeid kordi oppidel käinud, aga sellist asja pole varem juhtunud. Opisaalis hakati mulle kanüüli panema, paigaldada üritasin miskid hästi noored neiud. Ja kuna Põhja Eesti Regionaalhaigla on ka õppehaigla, siisandsin ka vastava allkirja, et olen sellega nõus. Kõigepealt taheti kanüüli panna vasaku käelaba peale, sinna ei õnnestunud, ma ei tea, ei saanud veeni kätte vms. Siis üritati panna randme koha peale, aga nagu sinna pöidlast alla, väga veider koht. Ja siis torgati mul kuskile närvi vms, igatahes oli mul käes meeletult terav valu, mis kiirgas pöidlasse ja teistesse sõrmeotstesse. Ma ehmatasin sellest valust nii meeletult, see oli jube, ma nutsin vist lahinal, pole elus sellist valu kogenud, karjusin et võtkesee sealt ära, et midagi on väga valesti. Lõpuks siis narkoosiarst, kes mul kõrval seisis, ütles, et võtke see sealt ära ja otsigekäevarrelt sobiv koht. Lõpuks siis pandi kanüül ikkagiküünarnuki siseküljele ja selle pani ka lõpuks keegi kolmas õde, kes vist juba oskas panna. Mina olin igaljuhul nii endast väljas, üritasin veel nuusata ennem kui magama pandi. Süstiti miskit rahustit ja rohkem ma enam ei mäleta, ju siis jäin juba magama. Nüüd aga probleem. Minu käel nüüdaga on midagi viga, esimestel päevadel arvasin, et ehk läheb mööda, aga siiani pole grammigi paremaks läinud, isegi hullemaks on läinud hoopis. Kuna sama päeva õhtul sain juba koju, siis oma kirurgileei jõudnud seda rääkidagi, mis minuga juhtus. Kätte löövad teatud liigutustega samamoodi meeletult teravad valud sisse, kui näiteks käe sirgelt ette sirutan vms. Ei kannata õrna puutumist see kanüüli torge seal põidlaluu all, kohe on selline tunne, nagu saaksin elektrilöögi või nagu saaks voolu tugevalt, hästi ebamugav ja valus. Pöidla sisemine külg on ka täiesti tuim ja tundetu, samamoodi see nimetissõrme külg, mis on pöidla pool, ühesõnaga see keskmine osa kõik. Õnneks on see mu vasak käsi, kui oleks parem, siis oleks ikka täitsa pees. Selle käega ma ei saa eriti asju haarata, ega tõsta ega muud sellist, lihtsalt kui see valu sisse lööb ja see vooli saamise tunne, siis pillan kohe asjad maha, olen juba ühe kohvitassi kodus puruks kukutanud, kuna ühel hetkel unustasin ära, et käsi teeb vempe.
Ühesõnaga, tahtsin saada mingit nõu, et kas see läheb ajaga ise üle või pean ikkagi nüüd kuskile spetsialisti poole pöörduma. Peaksin teisipäeval 30 juuni tööle naasma, kõhul pole enam häda midagi, haavadki juba paranenud ega valuta enam miskit kuskilt, aga käsi nüüd hoopis probleem :(

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist närvivigastusega ja verevalandusega närvi ümber. Asi selgub neuroloogi konsultatsioonil. Paranemine on tavaliselt iseeneslik aga pikk, on võimalikud ka komplikatsioonid.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos