Närvikahjustus peale operatsiooni. 14.05.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

17.04.17 tehti mulle vasaku puusaliigese vahetus. Varajane kulumine oli tingitud lapsepõlves pôetud osteomüeliidi tagajärjel. Jalga pikendati operatsiooni käigus 5 cm. Liigese vahetus ise õnnestus hästi ja uus liiges valu ega muret ei tee. Operatsioon teostati seljasüstiga.
Muret teeb operatsiooni käigus tekkinud närvikahjustus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ongi ilmselt jalanärvi kahjustusega. Tuleks teha ENMG uuring mis võib selgitada kahjustuse ulatust (suunab neuroloog aga ka op. teostanud ortopeed.) Valu vastu tavalised valuvaigistid ei toimi, proovida võib neurontini annuse tõstmist vähehaaval. Kas labajala halvatus möödub on küsimus, Jätkata tuleb ravivõimlemisega. Kui valu püsib, helistage ja tulge vastuvõtule.

Te. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika