Vasaktsentraalse diski ekstrusioon 23.04.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

3 nädalat tagasi tegin raske trenni, peale seda lõi selga valu mis kiirgas ka jalga. Käisin füsoterapeudi juures kes tegi mulle selja massaaži. Peale seda, valu kadus seljast, kuid jäi jalga. On ka nõrk labajala plantaarflektsioon ehk ei jõuetus sääres, Ei jõua tõusta päkale.
Valu jalas muutus väljakannatamatuks ja läksin traumapunkti. Traumapunktis sain vastuse:

L5/S1 vasaktsentraalne diski ekstrusioon,diskkude ulatub spinaalkanallis S1 suprapedikulaartasemeni(sekvestrit ei välista)
S1 sin närvijuur on ekstrusiooniga kontaktis, mõjutatud
L5/S1 on ka madaldunud,lõpp plaadid ebatasased, servades väikesed osteofüüdid.

Minu küsimus on et kas vaja on teostada operatsioon või on abi kiropraktikutest?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sellele küsimusele saab vastata vaid peale läbivaatust ja uuringuga tutvumist. Diskiprolapsist tingitud närvikahjustused paranevad siiski suures enamuses õige raviga ilma operatsioonita. Ka kaugtulemused on paremad opereerimata patsientidel.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos