Millega on tegu - ebaharilik tuimus 14.02.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kirjutan Teile oma poja pärast, mehepojad teatavasti arstile ei taha minna, pigem piinlevad teadmatuses.
Temal on viimasel paaril kuul olnud otse jalalaba peal tundetu ala, mis on laienenud kuni sääre pealmise pooleni välja ehk siis natuke kõrgemale jalakondist, ainult et eespool, mitte külje peal.
Tema kirjeldab seda, et see koht on täiesti tundetu ja tuim.
Üritasin siis mängida doktor House`i - torkisin teda pisikese kirjaklambriga.
Ütles, et midagi nagu tunneks, et tekkis vastik aisting, kuid tunne ei ole erk, nagu teisel jala või sama jala teistes kohtades.
Minu katsudes jalg oli ühtlaselt soe, pulss on jalas tunda.
See tundetus häirib teda, aga käimisel siiski ei sega.
Tal on väga suur jalanumber 46-47, aga see vist ei ole oluline. Jalanõud ei ole kitsad ega ebamugavad. Noorte asi, käivad ka külmal talvel meie mõistes botastega.
Mis see võib olla ja millise arsti juurde pöörduda, et ei pandaks kohe hüpohondria alla? Tänud
Kas sclerosis multiplex võib anda sellist asja?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla jala närvi kahjustusega põlveliigese väliskülje piirkonnas. Põhjuseks sage isteasend jalg üle põlve või mingi muu põlveliigese piirkonna trauma. Tihti kaasub ka labajala nõrkus - ei saa käia kandadel. Kui vältida põhjustavat traumat on paranemine tõenäoline kuid aeglane. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni asja täpsustamiseks.

Dr. Ain Pajos
tel. 63 748 591