Valu alaseljas, hiljem ka ülaseljas, hingata valus 12.05.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen Teie poole juba ükskord pöördunud, nimelt oli tegemist alaseljavaludega, mis sai alguse järsku 19. märts + tihe urineerimine, valu hullem istudes jne. (nõustamine - Alaseljavalu 17.04.2012). Tänaseks on asi selliselt, et ootan kompuuteruuringut , L4-L5 lülisamba piirkonnast),mis on 23. mai. Päeval on olukord juba parem, rohtu vajan pigem õhtul või öösel, kuid pidev raskustunne on alaseljas siiski olemas, päris "sabakondi" juures. Olen võtnud nüüdseks juba peaaegu kaks kuud ibuprofeeni, küll rohkem, küll vähem. Paar nädalat tagasi ühel hommikul tundsin valu rindkeres, ebameeldiv tunne oli ka hingates, toitu neelates. Siis hakkas vaikselt kiirguma ka ülaselga, abaluude piirkonda. alaseljavalu puhul leevendas valu kuum dušš, saun, kuid peale ülaselja valu tekkimist tegi saunas käimine pigem hullemaks, ei tahtnud väga kuuma. Rääkisin ka neuroloogiga, kes ütles, et minu häda tulenebki ülevalt poolt selgroogu, kirjutas ibuprofeeni asemel mingi muu rohu Acrolax 90 mg, või midagi taolist, 7tableti, üks kord päevas ja võtta vajadusel, kas seda ei peaks siis tegema kuurina? Samuti ravivõimlemist, mida olen nüüd ka teinud. Perearst kuulas südant ning arvas, et sellega korras, EKG-d ei teinud. Hirm pikaks veninud valu ja haigena oleku tõttu on suur, olen mõelnud ka seda, et võib olla ei tule see alaseljavalu diski prolapsi vmt pärast, vaid tegu mingi hullema haigusega. Konsulteerisin ka gastroenteroloogiga, kuna viimasel ajal ka kõht rohkem lahti, kuigi terve elu pigem vastupidi, kuid too arvas, et võib olla rohtude tagajärjed. Vahepeal oli ka väike palavik - 37,2-37,5, kuid mitte kogu aeg ja võimalik, et sain ka külma. Perearst kirjutas rahustit, kuna usub, et tegu on ärevushäirega,vahel õhupuudus, hirm, peopesad higistavad jne. Olen lugenud, et tegu võib olla roietevaheliste lihaste närvi põletikuga jne. Kas ma nüüd peaksin võtma uuesti ibuprofeeni või võtan seda rohtu, mis neuroloog viimati kirjutas 7 tabletti, see vist ka põletikuvastane, kas see ka ravib või võtab ainult valu ära? Olen käinud ka paar korda nõelravis, ükskord oli parem, teinekord jälle midagi. Hirm suur, kas on tegu ikka seljast, sundasendist, stressist (kõik need asjad minu puhul olemas) või siiski midagi muud ja võtan mõtetult valuvaigisteid, mis rikkuvad omakorda magu? Mainin ka seda, et viimati 30. märts tehtud vereanalüüs oli korras, ei olnud põletikunäitajaid ega midagi. Kas tegu võib olla tõesti närvidest ja stressit tingitud tagajärjedega? Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hirm ja ärevus süvendavad tavaliselt lihaspingeid ja nendest tingitud närvivalusid, muutes need krooniliseks valuks, mis nõuab aga eriravi. Pikaaegne ja sage valu- ja põletikuvastaste ravimite tarvitamine võib tekitada mao limaskesta kahjustust ja viia seedehäiretele. Erinevad arstid annavad aga erinevaid soovitusi.
Tuleks talitada ühe usaldusväärse arsti nõuannete järgi.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos