Kaela- ja õlavalu 24.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen II tüübi diabeetik üle 20.a. ja diagnoositud on ka diabeetiline polüneuropaatia. Aeg-ajalt tekivad krambid erinevates lihastes, ka näiteks silmalihastes. Saan selle vastu ka ravi - võtan Neurontini. Kõige suurem probleem on mul parema kehapoolega ja eriti parema õlavöötmega. Paremas õlas on diagnoositud ka liigese kulumine, aga see öösiti valutada ei tohiks. Öösiti aga kipub valutama abaluu alumine serv, liigese eest samuti. ka käsi kuni küünarliigeseni kipub valutama.
Probleem on ka kaelaga. Viis aastat tagasi laskis perearst teha kaelast pildi ja siis selgus, et kaelal on kadunud loomulik kõverus ja lülide taha on kasvanud luunakid. Kuna teen tööd arvuti taga, siis juba aasta või poolteist teatud asendis hakkab kael vasakullt poolt, kus hakkab juba õlg, kirvendama. Ühesõnaga on selline tunne, nagu oleks nõgeselt kõrvetada saanud. Kuna olen diabeetik, ja ka muid hädasid on , siis pole keegi võtnud vaevaks tõsiselt uurida, milles täpselt probleem(või probleemid)on ja kas on seda kõike võimalik leevendada. Segab ikka elu päris tõsiselt ja töö tegemist samuti. Valu on kehv kaaslane. Lisan siia, et võimlen igal hommikul, sest muidu muutub õlg kangeks ja valulikuks. Ise ei saa täpselt aru, kas valutavad pinges lihased või kõõlused. Üldse kipub mul see probleem olema, et lihased on kohati pinges nagu vorstid või traadid.
Lugupidamisega:
U.J.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla õlaliigese kapsli või kõõluste otste põletikuseisundiga. Valu tekib teatud käe liigutuse korral, samuti magades. Diabeedi korral on kalduvus krooniliseks valuks. Tuleks regulaarselt teha harjutusi õlaliigesele, vältida valu tegevaid liigutusi ja tõstmisi. Täpsemaks soovituseks on vaja tulla läbivaatusele.

tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos