MRT kaelast 15.02.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Tugevate kaelavalude pärast lasin teha MRT kaelast.
Leid: kaelalordoos pea-aegu puudub. Kaelalordoos on C6/7 kõrgusel asendunud kerge lokaalse küfoosiga. Ilmnevad degeneratiivsed muutused peamiselt C6-7, kus täheldatav laia baasiga tsentraalne diskiprotrusioon, diskis dorsaalsel T2 signaali intensiivistumisega väike ala, mis viitab lokaalsele kiudude katkemisele. Spinaalkanal ahenenud, durakoti sagitaalmõõt on 9 mm. Vas.neuroforaamen ka kergelt ahenenud. Arvamus:C6/7 kaeladiski osteokondroos, protrusioon, spinaalkanali ahenemisega.
Kas nüüd pöörduda tagasi neuroloogile, kes mind MRT-le suunas või ortopeedile? Kaelavalud on tugevalt häirivad, valu kiirgub näkku, silmakoobastesse, otsmikusse, tööl sundasend, arvutitöö. Vanus 38 a, naine. Mis oleks raviks? Kas prognoos halb? Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

1.C6-7 kaeladisk ei saa anda valusid pähe ega näkku
2. kui esinevad valud vasakul abaluu taga ja käes, eriti seoses kaela sirutuse või painutusega, tuleks kaaluda kirurgilist ravi - neurokirurgi konsultatsioon.
3. Kaela ja näovalu ravi üle otsustamiseks on vajalik neuroloogi läbivaatus.
Ainult pildi kirjelduse järgi ei saa teha mingeid otsuseid ravi ja prognoosi osas.

Dr. Ain Pajos