Kaelavalu, mis kiirgub kätte 04.12.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Palun Teie nõu seoses kaelavaluga, mis kiirgub kätte. Septembris käis pead pöörates kaelast läbi nn "raks", peale mida tekkis vasakus käes meeletu valu, samuti valutas kael. Mitu päeva proovisin käsimüügi valuvaigistitega elu parendada, samal ajal venitasin kaela, tegin rahulikke harjutusi. Valu ei möödunud. Pöördusin 2-l korral EMO-sse. Ka seal ei saadud valu maha, isegi mitte petidiiniga, mida lõpuks katsetati. Raviks määrati sirdalud ja gababentiin, mõlemaid tarbin tänase päevani. Suurest käevalust olen lahti saanud, jäänud on vaid see, et valutanud käsi on nõrgem, kui teine. Aga kaelavalu ja ebamugavustunne pead keerates on säilinud. Kaela näiteks padjale toetades on väga ebameeldiv tunne. Tehtud sai MRT uuring, vastus järgmine.
Kaelaosas lordoos on olemas, esineb kõikide diskide dehüdratatsioon. C 4/5 esineb vähene enam vasakpoolne diski protrusioon, vasakul on i/v mulk mõõdukalt kitsenenud. Vahemik C 5/6 on veidi kitsenenud, esineb difuusne diski protrusioon, vasakul subartikulaarselt on jälgitav diski ekstrsioon suunaga distaalsemale, mis kitsendab spinaalkanalit kuni 3 mm võrra. Vasakul on intervertebraalmulk mõõdukalt kitsenenud. Vahemik C 6/7 on kitsenenud, keskjoonel ja vasakul mediolateraalselt esineb diski protrusioon. Seljaaju on normaalse struktuuriga. Luukoes destr. koldeid ei tähelda.
Minu küsimus Teile on see, et Pärnu neuroloog käskis pöörduda Tallinnasse või Tartusse neurokirurgi vastuvõtule. Sinna on järjekorrad kuude pikkused. Kas selle MRT vastusega on üldse sinna mõtet pöörduda? Füsioteraapiaga tegelen juba ammu niikuinii, sama vastuse sealt saamiseks ei ole mõtet arsti aega raisata. Või mis võiks üldse olla sellise kirjeldusega kaelalülide ravimise võimalused?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Imselt tegemist kaelalülidevahelse diski väljasopistusega mis pigistab närvijuurt. Iseenesliku paranemise võimalus on olemas - tuleb kanda kaelas kartongist lõigatud polsterdatud kraed ca 5 cm laiusega, mille saab kinnitada teibiga ja mis ei võimalda pea liikumist ette ega taha ja seega väldib närvijuure traumeerimise. Kraed tuleb kanda igapäevaselt ca. 2 nädala jooksul. Täpsustamiseks helistage tööp. kl . 15-16 tel. 6748591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika