Tasakaal, nahahäired, kontrastaine. 04.05.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Doktor.
Kirjutasin Teile 12.02.23 seoses MRT kontrastainega( Gadovist). Soovitasite kontakti leida toksikoloogidega. Kahjuks toksikoloogid otseselt vastu ei võta. Kirjutasin siis oma neuroloogile, kes lubas uurida. Neuroloog uuris radioloogi käest, kes lükkas kindlalt kontrasti kõrvaltoimete võimalikkuse esimesel korral ümber ja sellega oli teema neuroloogi jaoks lõppenud ja pakkus AD-d.
Viie kuuga, kui oleme neuroloogiga maili teel suhelnud on enesetunne läinud järjest halvemaks.
Sümptomid: Vererõhu häired, väga tugev vilin kõrvades, nahatundlikkus häired, surinad, torkimised( nõelad), põletav tunne nahas ja suukoopas, samuti keeles, hulgi lihastõmblused üle terve keha( samuti näos), lihas ja luuvalud, käed ja jalad täies pikkuses värisevad, asjad kukuvad käest, püsti ei jaksa seista, kuivus kõris ja hingetorus, tasakaaluhäired( lainetav tunne- nagu keegi tõmbab seljast pähe ja laseb siis lahti ning vajud jälle alla- raske seletada)+ tasakaalu taju vale, pea pole selge, valud kõhukolmnurgas. 30.03 tekkis tõsine tasakaalu kadumine, hea et maha ei kukkunud ja peale seda on pea ja tasakaal läinud järjest halvemaks, terves peas( otsmikul, kuklas, pealael) ja kaelas VÄGA tugev surve millega kaasneb tugev pinge näonahas. Väga sageli peopesad ja tallad nagu hõõguvad. Kogu see kompott on alanud ja süvenenud viie kuuga. Naha ja suukoopaga pole kunagi varem probleeme olnud. Ma tean, et paljud neist sarnanevad ärevuse sümptomitega.
Murelikuks teeb see, et asi läheb järjest halvemaks ja abi ei ole kusagilt saada. Hetkel on tunnen et „ Uppuja päästmine on uppuja enda asi „. Ei jõua ära kahetseda, et lasin seda jama endale sisse süstida. Lisan 2 MRT-d , millest üks on kaelast. Kas kaela MRT-st võiks midagi välja lugeda, mis võiks pea probleeme põhjustada? Palun Teie kui kogenud arsti arvamust, kommentaari, mõtteid kuidas jätkata, kuidas abi saada.
Tänan ette!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebusi on tõepoolest väga palju, see võib peegeldada mürgistuse erinevaid raskusastmeid ja toodab erinevaid arvamusi ka hulgalt erinevatelt spetsialistidelt. Arvan siiski et on toksikoloogia laboratooriume, kus analüüside alusel on võimalik selgitada gadolinumi jääke organismis ja ka nendest vabanemise viise - võtke läbi perearsti ühendust Tartu Ülikooli toksikoloogia uurimisrühmaga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika