Epilepsia? 13.10.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist olen 20 aastane normaalkaalus neiu. On esinenud umbes 13 aastaselt minestus- ja krambihooge. Puberteedieas kui sai arsti juures käidud pandi see kasvuraskuste arvele. Kuid esineb ikka veel pearinglust paar korda nädalas, kerget minestust kuskil kord kuus ja krampidega hooge kuskil paar korda aastas. Üldjuhul lööb välja kui on suurem koormus, magamatus vms ja püsti tõustes kui olen istuli olnud. Oleks küsimus et kas selline käitumine võib olla tingitud vererõhust või epileptilistest hoogudest. Kõige kehvemad hood,mida esineb mõnel korral aastas, on olnud kui krambid on kestnud kuskil 5 min (koos minestusega), pärast seda on nahk kaame ja pean mitu tundi pikutama kuni lõpuks suudan jälle tegutsema hakata.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi jääb mulje, et tegemist on siiski epilepsia juveniilse vormiga. Vajalik oleks tulla EEG uuringule mis võib diagnoosi kinnitada. Vajate kindlasti ka ravi millega tavaliselt hood lakkavad.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos