Epileptilised krambid 27.04.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on küsimus oma meretööks sobilikkuse kohta

Nimelt olen ma töötanud merel stjuuardina tänaseks juba pea 10 aastat ning soovin jätkata.
Paar aastat tagasi aga hakkasid minu halval- ja mis seal salata ka liigsel alkoholitarvitamise ( õlu ) lõpetamisel võõrutusnähud väljenduma ( kokku 5 korda ) epileptiliste ,lühiaegsete kokkukukkumiste ja vaplusvärinatega .
Läbides erinevaid uuringuid ja analüüse, mul epilepsiat ei tuvastatud.
Minu meremehe tervisetõend lõpetati ikkagi enneaegselt ja meretööleping öeldi ülesse.

Selle tagajärjel ma olen end võtnud käsile ja oma käitumisharjumusi muutnud.(alkoholitarvitamise täielik lõpetamine, kuna see oli ainus provokaator minu juhtumitele)

Tänaseks pea 1,5 aastat puhas ja kaine olnuna on mul uus mõttelaad ja eluhoiak. Aga kuna ikkagi leian, et meretöö on minu kutsumus ja soov, siis hakkasin uuesti meremehe tervisetõendit taotlema.
Olen käinud juba 2 korda vastavates asutustes visiitidel ning esmased vereanalüüsid ja uriiniproovid, südame EKG´d, nägemis- ja kuulmistestid ning teised näitajad on olnud positiivsed ja vastuvõetavad ning sobilikud aga arstidel on oma nägemus, viidates minu terviseajaloole ja mulle pole tõendit väljastatud. Alati on põhjendatud oma otsust meretööks mitte sobivaks viitega tõendi väljastamise vastunäidustuse määruse
( riigiteataja.ee/aktilisa/1151/2202/1011/VVm_51_2005_lisa1.pdf#) punktile, kus on toodud 5 aastat hoovaba periood, mis on ilma ravita.
Aga samas , seal on ju märgitud, et 5 aastat peab olema epilepsia haigel möödas viimasest ravile mittealluvast epileptilisest hoost. Kuid minul esiteks ei ole epilepsiat diagnoositud ning need põhjustatud krambihood on ravitavad, kuna põhjus on teada.

Siit ka minu küsimus, et kuna mul olid need varasemad ilmingud esilekutsutud ja provotseeritud , siis need ei saa enam korduda, kuna olen alkoholitarvitamise lõpetanud täielikult. Käisin psühhiaatri vastvõtul ja Tema leiab ja kinnitab, et ma olen sobilik meretööks. Käisin ka Wismari Psühhiaatria kliinikus ja paigaldasin tasulise alkoholivastase implantaadi, käisin neuroloogi vastvõtul ja Tema on seisukohal, et need hood olid mul tõesti esilekutsutud, teostasin ka uuesti EEG uuringud, mis kinnitasid, et epileptilisi koldeid mul ei esine .
Kuid ikkagi on tervishoiuarstid seisukohal, et 5 aastat hoovaba perioodi on määrav. Mul olid need juhtumid ju PÕHJUSTATUD ning 1,5 aastat kaine olnuna on ka see põhjus ju tuvastatav , ning ma eiran ja väldin seda ning uuesti kordumist ei saagi ju enam toimuma.

Otseloomulikult ei suhtu ma tervisesse pealiskaudselt ja tunnistan oma vigasid ja eksimusi ning valesid valikuid, kuid kui mu sihid on muutunud tervise eest hoolitsedes ja seda jälgides, siis kuidas ma saaksin seda töötervishoiuarstidele kinnitada ja neid veenda, et need varasemad krambihood olid põhjustatud ning see põhjus (alkoholi tarvitamine) on lõpetatud ning uuesti esinemine on välistatud.

Edu ja jõudu ja positiivset tagasisidet oodates...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt tuleb Teil nõu pidada hoopis pädevate juristidega.

Dr. Ain Pajos