Spasmid 25.08.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen maadelnud ärevushäiretega ca 25 aastat. Olnud ka paanikahooge ( õhupuudus, tõmblused, hirm jne) mõned päevad tagasi olles autoroolis, tundsin, et hingata on raske, jalad hakkasid surisema, tekkis hirm. Keerasin esimesse tänavasse ja jäin seisma. Olukord läks hullemaks, kutsusin kiirabi. Kiirabi tulekuks ca 10 minutit hiljem oli mu terve keha pinges, õlavööde kivikõva, käed sissepoole (carpal spasm), hääl tuli aga rääkida ei suutnud, st sõnu moodustada, keel oli nagu paks, ei liikunud. Suu ja silmad tõmblesid. Kiirabi brigaad ütles kohe, et tegemist paanikahooga ja andsid mulle diasepaami. Ca 15 minuti pärast oli kõik korras. Aga hirm jäi. Kas tõesti võib paanika hoog selline olla, et praktiliselt teen inimese liikumisvõimetuks. Epilepsiat nad eitasid. Kerge hoog oli ka täna aga xanaxiga sain kontrolli alla ja peale ärevuse, värinate muud ei juhtunud. Mis edasi, kuidas edasi elada, töötada, autoga sõita? Ravimitest tarvitan fluxi, xanaxit ja l thyroxini ja co prenessat. Teie vastust ootama jäädes, aitähh!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks koos neuroloogiga kaaluda antidepressantide lisamist raviskeemi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika