kohutav alatine seljavalu 21.11.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere.
olen 22 aastane naine ja mul on seljavalud juba aastaid. arstil käisin 3-4aastat tagasi, leiti et mingi lüli oli välja arenemata ja et ka alt on selgroog veidi kõver.
mul aitas seljavalude vastu lihaste tegemine ehk siis võimlemine, käisin aktiivselt trennis. kui viimasel poolel aastal ei aita enam miski. ei trenn ja vahel ka rohud. päevast päeva on tunne, et läheb aina hullemaks, just alaseljas. septembris hakkasin ka tööle klienditeenindajana, mis tähendab palju püsti seismist, algul oli valus, siis aga lihased said toonus ja valu oli nõrgem, nüüd aga on jälle kohutav valu alaseljas! see segab igatmoodi mu elutegevust!!!!!
samas on nüüd ka ülaseljas selline kiskuv tunne, nagu oleks midagi kinni ja ei saa lahti, ringutan küll igat pidi, ei aita.
ema masseeris päevaks selle valu ära, aga tuli tagasi.

mida teha nende valude puhul??
artsile pole siiani lihtsalt füüsiliselt olnud aega minna kuna on kool ja töö, ehk saan siit nõu...
kuigi, võtan kindlasti ette ka artsile mineku siis kui võimalus!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan teha nädalase vahe võimlemisega, vältida asendeid mis valu põhjustavad ja tarvitada valuvaigisteid. Kui paranemist ei tule, tuleb minna arsti vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos