Valud õla piirkonnas 14.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mul on juba aastaid olnud aeg-ajalt (vahel mitu korda päevas või tunnis, vahel nädalaste vahedega) õlga lööv valu. Enamasti ei ole see väljakannatamatu, küll aga väga häiriv (käimasolevat tegevust ei saa jätkata, näieks kirjutamist või sportimist). Valu võib olla nii tium ja pikaajalisem kui ka terav ja lühiajalisem (või mõlemat koos).
Kolm aastat tagasi käisin sellega perearsti juures, saadeti pilti tegema ning pärast öeldi, et kõik peaks nagu korras olema, et selliseid valusid ei tohiks mul üldse olla.
Üks minu ülemõest tuttav ütles aga, et viga võib olla närvides.
Valuvaigisteid ma valu vastu ei võta, muid ravimeid pole ka selle vastu võtnud.
Aga sellest valust tahaks tegelikult lahti saada.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valud põhjuseks võivad olla nii muutused kaelalülides sellest tingitud närvivigastusega kui ka õlaliigese kapsli või õlalihaste kõõluste kroonilisest põletikust tingituna. Kirja teel siin selgust ei saa.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591