Kas haigus neuroloogiline või reumatoloogiline? 14.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen juba üle kuu töölt eemal. Esimene nädal olid piinavad valud eriti parema õla piirkonnas nii ees kui seljataga ja eriti valulik oli parem käsivars randme ja küünarnuki vahel. Käisin haigla vastuvõtus ja seal valvearst tegi blokaadi abaluu lähedale selja taha. Järgneval päeval kirjutas kohalik neuroloog Tramodol 50 mg 3 kapslit päevas ja Relifex 1g, neid üks päevas, aga võtsin esimestel päevadel esimese Relifexi enne magama minekut ja öö jooksul käisin võtsin juurde ühe kuni kaks. Sest valu ei lasknud muidu magada. Sain ka 8 korda amplituudravi. Pea kuu võtsin seda Tramadoli. Vahepeal võtsin veel 10 tableti Coxtrali ühe päevas ja viimase nädala olen võtnud Diclaberl 100mg. Suurtest valudest olen saanud pea lahti, aga on nüüd on valud randmetes, õlaliigestes, puusades, põlvedes ja hüppeliigestes. Nii liigutades, kui liigutuste lõpetades. Surisevad ka sõrmed. Eriti parema käe omad. Vahepeal surisesid juba ka laba käed. Hakkasin võtma magneesiumit ja nüüd on surin taandunud sõrmedesse. Kas on lootust ja mida peaksin tegema, et valud kaoks ja ka need surinad. On ka suurenenud higistamine ja uinumisega on raskusi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hulgiliigeste valud viitavad võimalikule reumaatilisele või muule põletikulisele protsessile liigestes. . Soovitan konsultatsiooni reumatoloogi juures.

Dr. Ain Pajos