"Sipelgad" jäsemetes 17.12.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 33.a naine, normaalkaalus. Üle aasta tagasi diagnoositud paremas põlves kondromalacia (artroskoopiaga), lisaks on põlves põletik, millele ei ole diagnoosi pandud (veri reumat ei näita, aga põlv läheb siiani igal ööl ja tihti ka päeval kuumaks ja valusaks). Minu küsimus on aga nö uue "sümptomi" kohta. Juba paar kuud on mul selline imelik nähtus, et pöiad või käelabad lähevad (suvalisel hetkel ja tavaliselt üks jäse korraga, protsentuaalselt rohkem aga parem pool) kuumaks - tajun seda sellise kummalise tundena, nagu jookseksid vastaval jäsemel "sipelgad". Kui siis vaatan seda pöida või käelaba, siis on sellel veresooned hästi nähtaval (nahast kõrgemal), see jäse on punasem kui teine ning tuntavalt kuumem. Millega võib tegu olla? Mida peaksin ette võtma? Dr Tepp soovitas pöörduda neuroloogi juurde. Oskate aidata? Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole põlvehaiguse tüsistusega, küll aga võib põhjus olla kroonilisest ärevusest tingitud regulatsioonihäires. Konsulteerida võiks veel ka veresoontearstiga.

Dr. Ain Pajos