surve peas ja iiveldus 21.08.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine: viimase paari kuu jooksul iiveldab päeva jooksul korduvalt, eriti kauplustes ja autoga ei kannata üldse sõita, silmadesse tekib imelik tunne ja silmad läigivad ka. Samuti suriseb peas ja alla kummardudes tekib pähe suur surve. Juba aasta jagu tuleb ninast rohelist eritist, küll vähe aga millel on väga vastik lõhn. Perearst käskis hummeriga loputada, ja arvas et tegemist on raseduse eripäraga (olin sel momendil rase, laps sündis 11.01.2007.) Momendil veel imetan ja olengi kogu seda asja imetamise süüks pannud, kuid viimasel ajal on see kõik väga elu segama hakanud ja tekkinud vastikult ebakindel tunne.
Kas tegemist on mingi sünnitusjärgse nähtusega? või on mul põhjust muretsemiseks?
ette tänades
M

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Neuroloogilisest seisukohast arvan, et kaelapiirkonna ja õlavöötme lihaspinged võivad olla Teie kaebuste põhjustajaks, samuti ehk väsimus ja emotsionaalne pingutus. Soovitan võimelda, massaazis käia, võimalusel rohkem puhata ja kui sellest pole abi, siis ka neuroloogi visiidile pöörduda. Aga ennekõike peaks uurima, kas Teie põskkoopad pole kroonilises põletikus ja mis on ikkagi ninaerituse tekitaja, nii et soovitan pöörduda kõrva-nina-kurguarsti vastuvõtule.
Olge tubli!
katrin kaarna