"surnud" käsi 05.09.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on mure oma käe pärast. Nimelt käisin pikal jalgrattamatkal, kus ilmselt sõites sai see pingsalt ja kõvasti roolist kinni hoides kannatada. Tekkis vasaku käe kahe sõrmel " surnud" olek. Alguses ei saanud selle käega teha eriti midagi, vähehaaval on läinud tunne paremaks- saan sooritada toiminguid, kuid väike "surnud" olek on ikka jäänud. Matkast on möödunud kuu aega. Minu küsimused on: kas see "surnud" tunne käes läheb ikka mingi aja pärast mööda või pean ma ikka pöörduma arsti poole?

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt toimub iseeneslik aeglane paranemine. Tuimustunne võib püsida mitu kuud. Täpsemaks põhjuse ja diagnoosi selgitamiseks tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos