Surisevad parem käsi ja jalg 06.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 27a naine. Probleem järmine: 10 päeva tagasi ärkasin suriseva parema käega, arvasin et lihtsalt magasin käe ära. Järgmise päeva õhtuks surisesid terve parem käsi ja parem jalg puusast alates.
Jõud on on olemas aga tõhusalt tööd selle käega teha ei saa. Jalg lihtsalt suriseb, kinga jalas ei tunne, tasakaalu häireid nagu väga ei ole, tallaalune tundub olevat ümmargune. Käel on seevastu nagu koordinatsiooni häired, kirjutada pastakaga on väga raske. Tunne nagu käsi oleks üks suur suur labakäsi (nagu 5 cm läbimõõduga). Kui sõrmeotstega tööd teha siis on siuke tunne nagu nahka poleks üldse. Käe liigutust kontrollida on rakse ja jõudu üldiselt ei tunneta.
Olen käinud nüüd paar korda masaasiz ja muutust mitte mingisugust. Eile käisin ka esimest korda nõelravis. Muutust mittemingisugust.
Kas Te oskate vähegi öelda mis võib viga olla ja mida peaks tegema?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleem võib olla tingitud stressiseisundist, muutustest kaelalülides või ka seoses algava ajukahjustusega.
Kui seisund püsib on kindlasti vajalik minna neuroloogi vastuvõtule, kuna on vaja lisauuringuid.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos