valu, mis läbib õla, kaela ja terve pea 24.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on paaril korral juhtunud selline asi, et kui end sirutan, lööb tuline jutt läbi. Algab õlgadest, läbib kaela ja terve pea. Seda on olnud nii paremal, kui vasakul pool. Pärast sellist "tabamust" on tükk aega valus ja kaela ei saa keerata. Kuid mingeid raskemaid komplikatsioone ei ole. Kuni järgmise korrani....
Normaalne selline asi kindlasti ei ole. Kuid millega võiks tegu olla ja kas ma peaksin äkki arsti vastuvõtule minema? Kui jah, siis millise. Ma loodan, et ka siin olen õige arsti poole pöördunud.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!

Teie kirja põhjal võin soovitada pöörduda tegelikult siiski arsti poole. Kirjelduse alusel tundub, et tegemist on kaelalihaste pingest tingitud hädaga. Selleks, et täpsustada vaevuste põhjusi, soovitan pöörduda neuroloogi vastuvõtule, kes selgitab välja edsiste uuringute vajaduse ning määrab sobiliku ravi (massaaz, ravikehakultuur vm.)