Valu jäsemetes 11.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

umbes kuu või kaks tagasi tekkisid mul valud reite sisekülgedel, valu ei ole pidev vaid tuleb ja läheb on ka päevi kus valu üldse pole, valu pole ka tugev kuid piisavalt häiriv. Tavaliselt on valu asukoht vasaku reie sisekülg kuid vahel liigub ka ülessepoole ja ka allapoole, alguses oli ka tunne nagu hakkaks vasaku jala laba ära surema, tundus tuimem kui näiteks parema jala laba. Nüüd pole enam sellist tunnet olnud viimasel ajal. Kuna valu liikus ka üsna tihti ülesepoole ehk siis kubeme piirkonda pöördusin uroloogi poole, analüüsid midagi ei näidanud kuid määrati ravi ( antibiootikumid ) eesnäärme põletiku vastu, peale ravikuuri on aga valud endiselt tagasi. Valu iseloom on seline et oleks tunne nagu valutaksid veresooned jala sees.

Vanust on 26. Töö on istuv, kroonilisi haigusi ei tea põdevat, alkoholilembus on keskmine. Umbes samal ajal kui valud tekkisid alustasin uuesti suitsetamist, enne seda oli paus umbes 2 aastat ( keskmiselt 1 pakk päevas ), enne seda suitsetaanud umbes 5 aastat.

Valud tekivad tavaliselt rohkem õhtuti aga see pole reegel, vahest on vahest pole.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik põhjus on reie nahanärvi kompressioon kubeme sideme alt läbiminekul (läheb koos reiearteriga). Kui olete ülekaaluline tuleks mõelda kaalulangetamisele.

Dr. Ain Pajos