parema käe abaluu valu 20.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24a noor naisterahvas, ja mure on mul parema käe abaluu juures asuva valuga.Nimelt paar aastat tagasi palaval suvepäeval sõitsin autoga ringi, aknad olid lahti, tuul tõmbas käe ja kaela piirkonna nii läbi et paar päeva ei saanud kätt isegi juuste kammimiseks üles tõsta. Kuna olin tol hetkle välismaal tööl väikses külakeses, polnud arsti abi eriti kuskilt võtta. Ja samas lootsin, et valu läheb niisama mööda.(oli sama juhtunud eelnev aasta vasaku käega, mis sai iseeneset korda) Aeg möödus ja tõesti asi läks nagu kergemaks, kuid jäid paar valulikku punkti mis siiani ennast meelde tuletavad. Võin lausa näpuga ostuada kust on valus, kui puudutada või kätt liigutada on tunda tuim närvi valu. Tagasi Eestis olles ja arsti juures käies, öeldi et määrige igasugusete soojendavate määretega, olen kõike seda teinud, ka fastum geeli proovinud, ja elektir kotiga soojendanud. Parema külje peal on raske magada, õlg vajub alt ära ja valus on.Olen ka võimelnud, praegugi käin ravivõimlemas, õla piirkonna harjutusi tegemas. Tean et peab järjepidevalt 2 kuud võimlema enne kui tulemusi oodata. Aga see on juba vana valu ja võimelnud ning venitanud olen ise ka pidevalt. Ei aita :-( Kuulsin oma võimlemise juhendajalt et on olemas ELEKTRIRAVI. Millega mõjutatakse sügavamalt närve ja lihaseid? Mis see on? ja kui efektiivne see on? Ning mis on manuaalteraapia?Samas tõmbasin 8.märtsil ka selja jõusaalis ära, tehes jalgade harjutusi (nagu istuks toolil ja tõstaks jalgu-raksus jalgadel) ei tulnud selle pealegi et see alaselja lihaseid mõjutab, rumal minust. Kas see elektri ravi ja manuaalteraapia võiksid aitata?Võimlen loomulikult edasi.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Enne ravi tuleks selgusele jõuda diagnoosis. Arvan, et tegu võib olla kaelast lähtuva valuga. Tehke rö. pildid kaelalülidest ja tulge konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos