Gardnerella vaginalis DNA 21.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas on ka apteegis käsimüügina ravimit kuigi arst ütles et ravi pole vaja.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Gardnerella vaginalis on seotud tupes mikrofloora tasakaalu häirega ning põhjustab rohkenenud halvalõhnalist voolust. Sobivad apteegi käsimüügist pre-või probiootikumidega ja kloorheksidiiniga tupeküünlad ( näiteks Bactor). Tavaliselt kuur on 6-7 päeva ja ravikuuri ajal ei soovita vahekorras olla. Pesemiseks sobib kasutada piimhappebaktereid ja kloorheksidiini sisaldavaid intiimpesugeele-või vahtu ( näiteks Lactacyd Antibacterial või Clogin vaht).