Pikk veritsemine peale päevi 16.04.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan seoses veritsusega peale menstruatsiooni. Olen 20. aastane. Kasutan Lindynette 20 pille. Viimane menstruatsioon oli 1.-5. märts. Järgmine menstruatsioon pidi algama 3. või 4.aprillil (pole kindel sest seekord jäi üles märkimata). Ühesõnaga oli plaan päevad edasi lükata, kuna 2.aprillil oli tulemas mandlioperatsioon ja ei soovinud, et samal ajal päevad oleksid. Jätkasin pillide võtmist ilma nädala aja pausita, kuid üks päev ununes võtta ning paar päeva hiljem oli halb olla, et oksendasin samal õhtul pilli välja (~1h peale pilli võtmist, 3.aprillil). Päevad hakkasid siis hoopis 5.aprillil ja kestsid 4-5 päeva nagu tavaliselt, kuid peale seda hakkas määrima ja tuli pruunikat verd. Palju ma sellest ei mõelnud sest mõnikord määrib mul üks päevake peale päevi nii. Päevadest on möödas 12 päeva ja siiamaani nagu tuleks veidi verd, selline heleroosa mõnikord ja vahepeal tumedam veri. Täna tuli ka paar väikest vereklompi. Ise arvan, et kuna pille ei võtnud normaalselt, siis on midagi tasakaalust ära. Olen siiski pillide võtmist jätkanud ning pean veel paar päeva võtma. Pille olen kasutanud kusagil 2,5 aastat ja olen varem ka edasi lükanud ning probleeme esinenud pole sellega. Kas on muretsemiseks põhjust? Võtsin ka paratsetamooli koos kodeiiniga peale oppi ja haiglas anti ka valuvaigisteid. Need võisid ka ehk mõjutada? Kõhuvalu või muid sümptomeid esinenud pole.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Jätkake regulaarselt pillide võtmist skeemi järgi ja tsükkel läheb 1-2 kuuga paika. Midagi ohtlikku ei ole. Te unustasite, siis oksendasite, teil oli operatsioon ja olete kasutanud suhteliselt tugevaid valuvaigisteid. Kõik need tegurid võivad mõjutada ebaregulaarset, teistsugust veritsust pillide foonil.