Menstruatsioon+sos pill+ yaz pillid. 29.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2.märtsil sai võetud SOS pill. Siis sai käidud kontrollis ja kõik oli korras. Arst kirjutas välja YAZ beebipillid. 8märtsil hakkas tsükkel ja võtsin esimese pilli ja siis jäid päevad järjest vähemaks. 16 märts tekkis uus veritsus ja jälle ühepäevane paus. Alates 18 märtsist on igapäev olnud stabiilne veritsus, mis kestab juba teist nädalat. Üle minna ei taha. Kord rohkem, kord vähem verd. Valusi ei ole. Ühel päeval tuli koos tampooniga välja tõmmates mingi väike klomp, mis meenutas rohkem nahatükki kui vereklompi. Kas võib olla, et naistearst näiteks ei märganud rasedust ja pillide võtmise käigus äkki toimus eneseslik abort ja sellest ka pikk veritsus ?

Varem on pillidega stabiilsed päevad olnud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Antibeebipille tarvitatakse kindlaks määratud skeemi järgi, Yaz 24+4+24+4...Üles tuleb märkida 4-platseebotableti päeva ja nimetada need igale arstile, kuhu pöördute.
Ebaselgeks teeb olukorra SOS antibeebipilli kasutamine, mis reeglina põhjustab veritsust ja menstruaaltsükli häireid. Kuna kaasaegsed antibeebipillid on madaladoosilised, siis võib veritsusi esineda esimestel kuudel. Pille tuleb edasi võtta skeemi järgi ja märkida üles vaid 4-toimevaba päeva, rasedusvastane kaitse on tagatud.
Teiseks: kui olete veel HPV vastu vaktsineerimata, siis kiirustage. Alates 30 algavad Eestis EKVähi emakakaela vähi sõeluuringud. Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7