Vastuvõtt 13.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30+ aastane naine.
Olen ainult ühe korra elu jooksul käinud naistearsti juures, kunagi noorena. Kuidas saada endas see julgus kokku, et minna vastuvõtule. Kuna on häbitunne, et pole seal käinud, hirm, et saan pahandada ja tunneksin end häbiväärselt.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Naistearsti külastus on nagu iga teise arsti visiit. Samas on see intiimsem ja võib olla ebamugav. Ma ei tea, kus piirkonnas te elate, kuid alati on võimalik leida spetsialist, kes teile sobiks. Nõukogude aeg peaks olema ammu möödas ja teiega ei tohiks keegi pahandada, et tulete kontrolli. Pigem on see alati märkimisväärne ja tunnustatav, kui leiate endas julguse see samm astuda.
Võib-olla uurite mõne oma sõbranna või hea töökaaslase -kolleegi käest, kelle juures nad on käinud ja keda nad soovitaksid. Võite alati visiidile minnes mõne lähedase kaasa võtta, et oleks julgem.