Menstruatsiooni pole 2 kuud ja tohutud alakõhuvalud 12.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimane menstruatsioon oli 20.02.2024, kuid tänaseks pole enam mentstruatsiooni olnud juba 2 kuud.
Alakõhuvalud on meeletud. Olen kaaslasega kaitsmata vahekorras kuid rasedustest nii kodus tehtud kui ka verest näitavad negatiivseid tulemusi. Olen nõutud ja ei tea kus abi otsida, sest naistearstil proovid korras kui emakas tohutud valud (eile, täna).
2021 a. on tehtud mulle emakakaela konisatsioon.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Alakõhuvaudega tuleks proovida apteegi käsimüügi valuvaigisteid, kui ei aita, siis naistearstile. Välistada tuleb mitmed probleemid nagu endometrioos jms, vajalik günekoloogiline ultraheliuuring jm.
Rasedusteste korrake üks kord nädalas hommikusest uriinist.
Kas olete HPV vaktsineeritud? Kas EKVähi sõeluuring HPV/NAT 30-aastaselt on tehtud?
Kas soovite rasestuda või rasedusest hoiduda?
Soovitan tulla vastuvõtule. Kui alakõhuvalude põhjus ei selgu poole aasta jooksul, siis on näidustatud Plaaniline Diagnostiline Laparoskoopa.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7