peale sünnitust jäi platsenta tükk sisse 24.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2 rasedus ja peale sünnitust avastati ,et on jäänud väike tükk platsentat sisse . arst ütles ,et see srunud platsenta tükk ja kirjutas antibiootikumid välja , ning käisin 2 nädalapärast uuesti arstil siis öeldi ,et see tükk on nüüd hernetera suurune ja rohkem miskit . kas see tükk tuleb ise välja või mis kuhu peaksin edasi pöörduma

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, voib toesti jàlgida kui tukk vàike ja verevarustus puudub. Selline tûkike reeglina ise pikapeale kaob voi valjub nt mensesega. Kui sunnitusest váhe aega möödas ja mensesed pole veel taastunud, siis lihtsalt jálgida ja veenduda et mingil hetkel seda tûkki enam pole. Kui kaebused suure verejooksu náol siis pôörduge arstile, selline olukird reeglina siis kui tûkk suur ja Uh leitud verevool. Dr Kadastik