Munasarja kahekambriline tsüst 31.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin hiljuti naistearsti vastuvòtul tuim valu alakòhus.(valu hakkas ~1 kuu tagasi)
Avastati kahe kambriline tsüsti diam. 2,7 cm selge vedelikuga.
Kuna olen harjunud jòutrenne tegema siis sellest ka küsimus, kas treening tápsemalt jòutreeningut tuleks vältida?
Alakòhus olev valu on pigem teatud asendis (istudes ja òhtul pikali olles) .. valu ei ole tugev pigem selline òrnema poole, sarnaneb pâevadega kaasneva kòhuvaluga.
Kasutan ka beebipille mille kangust arst tòstis, et jârgmise paki vòtan siis kangemad pillid.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Sellise suurusega tsüst ei ole ohtlik ja tavaliselt taandub ise ajas ning kirurgilist sekkumist ei vaja. Sageli on tõhus pillide vahetamine.
Kui teil ei ole tugevaid kõhuvalusid, siis võite elada igapäevast elu ja käia trennis k.a. jõutreeningud. Kui valud treeningu ajal või peale seda ägenevad, siis vähendage koormust.