Suur mure! Kas on põhjust muretsemiseks ? 19.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Suur mure!
Teostatud munasarjatsüsti UH.
KIRJELDUS
Saateinfo: Tsüst vasakus munasarjas (kahekambriline)

Emakas retroversioonis: 5,5x4,7x5,1 cm. Endomeetrium 1,0 cm.
Parem ovaarium 3,0x3,3 cm, selles kollaskeha. Vasema ovaariumi projetsioonis mitmeosaline
õhukeste vaheseintega tsüstjas moodustis 7,4x6,7x9,0 cm, milles servas nähtav ovariaalne
kude. Tsüsti seintes intensiivset vaskularisatsiooni ei visualiseeru. Cavum Douglases
veidi vaba vedelikku.
Kas on kahtlus munasarjavähile?

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ultraheli kirjelduse ja ROMA indexi järgi on tegemist healoomulise munasarja tsüstiga. Kahtlust munasarjavähile ei ole. Kirjeldatud munasarja tsüst vajab kindalsti kirurgilist eemaldamist ja operatsiooni järgselt saab tsüsti tüübi kohta täpse vastuse koeprooviga.
Heade soovidega,
dr. Katrin seidelberg