Paisunud kõht 18.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, 22.november purunes vahekorra ajal kondoom, peale seda sai võetud sos pilli ning umb nädal hiljem purunes sammuti kondoom, sos pill jäi tol korral võtmata. Peale seda nii umb jõuludest saati puuduvad mul isud, koguaeg on täiskõhu tunne, kõht ei ole tühi, kaal langeb ning kõht ise läheb nagu suuremaks või on paistes. Rasedustest oli negatiivne ning päevad on korrapärased. On see kõik seotud rasedusega või on ehk mõni muu probleem mängus?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil peale SOS pilli võtmist on normaalne menstruatsioon tulnud ja tsüklihäireid ei ole esinenud, siis teil rasedust suure tõenäosusega ei ole. Samuti on teil rasedustest negatiivne. Teil võib olla stress või depressioon, seedehäired vms.kui teil puudub isu ja kaal pigem langeb. Kui teil ei ole häirivaid alakõhuvalusid, menstruatsioon on tavapärane, siis pigem on soovitav pöörduda oma perearsti poole. Kui detsembris ja jaanuaris ei ole tavapärast menstruatsiooni olnud, siis on põhjus pöörduda günekoloogi vastuvõtule. Kui kahtlete, kas tegemist võib siiski olla rasedusega, siis on teil võimalik Synlabis teha vereanalüüs HCG suhtes.