lihhens sclerosis 06.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Pärast ravimi kasutamist see oli1kuu,nahk öhenes vulvas enne tuppe ja nyyd rebenes katki.Olen juba kahe gynekoloogi poole pöördunud selle haigusega ,aga minu arust syveneb see seisund.Kas on spetsialisti kes tunneks seda haigust,saaks kuidagi aidata.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 59-aastane

Teie kirjast jääb mulje, et olete pöördunud murega dermatoloogide poole. Tegemist on dermatoloogilise diagnoosiga ja dermatoloogiliste ravimitega.
Günekoloogias käsitletakse seisundit terminiga: Menopausaalne urogenitaalne sündroom (menopausal genitourinary syndrome)
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=1512
Peamised menopausaalse urogenitaalse sündroomiga (MUGS) seotud kaebused on:
kuivus, põletus-ning ärritustunne vulval ja tupes; sümptomid, mis on tingitud tupesekreedi puudumisest ja seotud ebamugavuse või valuga seksuaalelu ajal; urotraktiga seotud kaebused, nagu sage urineerimistung, düsuuria, urotrakti korduvad põletikud.
MUGSi peamine põhjus on östrogeenide vaegus peri- ja postmenopausis, selle tulemusena muutub tupe mikrobioota. Laktofloora väheneb oluliselt ning muutub tupe bakterite kooslus. Kaob tupeepiteeli pindmine kiht ja urogenitaaltrakti verevarustus halveneb, pH muutub aluseliseks ning tupe limaskest õhukeseks ja kergesti haavatavaks.

Alustada tuleb uutest hooldusvahenditest;
https://shop.hoiamed.ee/toode/vaginaalse-kuivuse-komplekt/
https://shop.hoiamed.ee/toode/kaitsev-ja-niisutav-intiimgeel-protettivo/
DermoXen intiimkaitsegeel
Kui neist ei piisa, siis on vajalikud retseptiravimid, enne gün läbivaatus. Alati võite tulla vastuvõtule Piritale.
Välistada või kinnitada tuleb diabeet, lahkliha leukoplaakia ja krauroos, edasi lahkliha psoriaas jms.
60-aastaselt on järgmine EKVähi sõeluuring HPV/NAT.
Perearstil või SynLabis soovitav kontrollida glükoos, kliiniline veri, ferritiin, CRV jms.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7